Експерименти
В 2017 році КЗ «ННВК № 15» долучилась до дослідно-експериментальної роботи Всеукраінського рівня за темою «Дидактико-методичне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти». Суть програми полягає в тому, щоб зробити початкову освіту доступною та цікавою для дітей – вилучити зайве та додати необхідне, аби підготувати їх до сучасного життя.
Забудьте про важкі рюкзаки з книжками, про нудні та складні предмети. Відтепер початківці навчатимуться по-новому. Кожен урок – незабутня подорож в цікавий світ, а із необхідних речей – журнал (на кожен тиждень новий) та бокс з яскравим шкільним приладдям. Щодо журналу, то у ньому надано різноманітні і досить сучасні вправи, до того ж передбачено місце для зворотного зв’язку з батьками , де вони можуть написати свої побажання та зауваження. Діти краще вчаться, коли навчають самі, тому було вирішено, що вони матимуть власних підопічних – допитливих космічних героїв лаксиків. Але щоб їх навчати, школярі й самі повинні добре знати шкільний матеріал, а це гарна мотивація засвоювати знання. Щодо самого матеріалу, то деякі предмети зовсім вилучено з програми, а деякі, аби уникнути дубляжу об’єднали (так в один предмет «Всесвіт» поєднали предмети «Природознавство», «Основи здоров’я», «Я у світі»). Є в програмі також цікавий для дітей урок – «Арттехнологія», яка включає в себе образотворче мистецтво , музичне мистецтво, hendmade, театралізацію та мистецтво слова.
У 2020-2021 навчальному році КЗ «ННВК №15» продовжує розширювати освітні можливості для майбутніх першокласників. На підставі угоди з Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України навчально-виховний процес організовується за інноваційною освітньою системою для початкової школи А.Д. Цимбалару «Світ чекає крилатих» ( Лист МОН №221\12-Г-1203 ). У практику діяльності школи упроваджуватимуться інноваційні підходи до особистісного розвитку дитини. Зокрема такий стратегічний напрям, як дитиноцентризм, навколо якого вибудовується гуманна педагогіка, із особистісною орієнтацією навчання, а відповідно й діяльнісним підходом до його організації та компетентнісним – до визначення освітніх результатів.
Навчання здійснюватиметься за новою сучасною програмою, в якій вперше в Україні зроблено крок до зменшення навчального навантаження на дитину та пропонується навчання за інтегрованими, дворівневими (базовий і розширений рівні) програмами (лист Міністерства освіти і науки України №1/11-847 від 02.02.2017), а також оригінальними сучасними навчальними посібниками і дидактичними матеріалами.
У межах проекту на якісно новий рівень виводиться і організація виховного процесу в школі. Він вирізнятиметься діяльнісним спрямуванням, формуванням певних моделей поведінки і активної життєвої позиції дитини. Ефективність проекту помітили батьки, бо в наступному навчальному році бажаючих навчатись за новою програмою збільшилось вдвоє.