Інтернет- безпека

Уроки захисту

Основні принципи безпеки користування інтернетом - які вони?

Основа основ особистої безпеки - захищайся обережно, аби згодом не стати заручником власної веб-камери. Адже вона має здатність знімати навіть тоді, коли комп’ютер лише підключений до загального живлення. Варто потім зайти в Інтернет, як вся відзнята інформація може опинитися у відкритому доступі.

Якщо в будинку є програма «розумний дім», яку ти контролюєш із власного мобільного, це означає, що віднині такий телефон не можна давати комусь навіть для перегляду фото.

Не розміщуйте особисту інформацію у соцмережах. Починайте вчити дітей інтернет-безпеці вже із 5-річного віку. Вимагайте, аби в школах, бодай факультативно, вводили такий предмет.

Не можна підключати робочий комп’ютер державних чи приватних стратегічних компаній до інтернету без попередньо встановленого захисту.

Не відкривайте незнайомі листи з пропозиціями. Не зв’язуйтеся із невідомими групами, яких не ідентифікували. Розплата за таку цікавість дуже висока – це дорога до програми із 25-м кадром, групи «Синій кит», зрештою, до вірусів, які зчитуватимуть вашу фінансову та персональну інформацію.

Користуйтеся складними паролями, встановлюйте фільтри для спамів та ліцензійні антивірусні програми, які за вас щоденно боротимуться із армією вірусів.

Пам’ятайте, інтернет-безпека – це як власна гігієна: про неї треба дбати кілька разів на день. За статистикою, більшість авіакатастроф трапляється не через технічний збій, а саме через людський фактор.

ПОСІБНИКИ, ЯКІ МІНІСТЕРСТВО ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:

  • Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків / І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ “Видавничий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48 с.
  • Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с.
  • Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.

 

Переможці щорічного Всеукраїнського конкурсу "Безпечний Інтернет-2020"