Безпека життєдіяльності дітей

Iнформацiйнi текстовки

Приклади з травмуванням та загибеллю дітей під час пожеж та інших надзвичайних ситуацій

Пожежі, які сталися в 2020 році

15 листопада до ДСНС ДНІПРО надійшла інформація, що у селі Бикове Криничанського району у приватному житловому будинку виникла пожежа.

На місці пожежі виявлено тіла трьох дітей (2014, 2016 та 2018 років народження).

28 листопада до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що з однієї з квартир багатоповерхівки, в місті Марганець, йде дим.

Прибувши на місце, рятувальники встановили, що займання виникло у двокімнатній квартирі, розташованій на п’ятому поверсі 5-поверхового житлового будинку.

Рятувальники на руках винесли з палаючої оселі хлопчика, 2019 року народження, та дівчинку, 2016 року народження. Мати вийшла самостійно.

Постраждалих дітей передали співробітникам швидкої медичної допомоги для подальшої госпіталізації. Та нажаль, вони не вижили – діти померли у лікарні.

4-го вересня о 09:48 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного сектора за адресою: місто Дніпро, Новокодацький район, вулиця Іси Мунаєва.

По прибуттю до місця виклику вогнеборці встановили, що пожежа виникла в одноповерховому житловому будинку.

На пожежі постраждала дівчинка, 2016 року народження. Дитину з попереднім діагнозом опіки тулуба та нижніх кінцівок 3 ступеня госпіталізовано до Дніпровської обласної дитячої клінічної лікарні.

11-го березня о 00:40 до Служби порятунку «101» від чергового ГУ НП України у Дніпропетровській області надійшло повідомлення про отруєння чадним газом 3 дітей на вулиці Центральна міста Верхівцеве Верхньодніпровського району.

Внаслідок пожежі загинула 1 дитина та постраждало 2 дитини: загинув хлопчик 2014 року народження, постраждали хлопчик 2016 року народження та дівчинка 2019 року народження.

Постраждалих дітей госпіталізовано співробітниками швидкої медичної допомоги до Кам’янської міської лікарні №7.

11-го грудня о 16:42 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку, на вулиці Центральна в селі Олександрівка Магдалинівського району.

Прибувши за вказаною адресою рятувальники з’ясували, що пожежа виникла в середині будинку на кухні.

Під час пожежі постраждав хлопчик, 2006 року народження. Дитину госпіталізовано до обласної дитячої клінічної лікарні з опіки обличчя 1-2 ступеню.

Більше інформації про надзвичайні події на офіційному сайті та в соціальних мережах Facebook та Instagram

Зразки звернень до батьків та інформація на офіційні сайти навчальних закладів Дніпропетровської області

Звернення до батьків

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей в 2020 році змушує представників Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Завжди потрібно пам’ятати, що користування маленьких громадян вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами - це вкрай небезпечно.

Також, незнання елементарних правил безпечної поведінки - часта причина сумних та трагічних наслідків.

Тож, шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду та дбайте про їх безпеку. На власному прикладі показуйте, що дотримуватися правил безпечної поведінки в побуті – це важливо і необхідно для життя.

Ваше завдання не тільки годувати, одягати, перевіряти домашні завдання дітей, а й виховувати в них навички культури безпечної поведінки. Ви зобов’язані регулярно проводити виховну роботу з малечею стосовно користування газом, водою, побутовою хімією, ліками тощо.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області