Умови доступності для навчання осіб з особливими освітнімі потребами

Інклюзивне навчання - рівне навчання з доступним середовищем для усіх. Освіта- невід’ємне право людини. Особливе місце в системі вітчизняної освіти займають діти з обмеженими можливостями. Питання забезпечення життєдіяльності дітей цієї категорії визначені в багатьох нормативно- правових актах України.

Маючи рівні права на освіту, розвиток, участь у житті суспільства- в реальному житті діти з обмеженими можливостями нерідко позбавлені можливості реалізувати ці права.

Основне завдання, що стоїть перед державою  і суспільством, відносно таких дітей,-створення умов і надання допомоги в їх соціальній адаптації, підготовці до повноцінного життя в суспільстві.

Досвід зарубіжних країн показує, що створення доступних шкіл і сумісне навчання (включне або інклюзивне, інтегроване) сприяє соціальній адаптації дітей з особливими потребами, їх самостійності і незалежності, а найголовніше – змінює громадську думку щодо осіб з інвалідністю, формує відношення до них як до повноцінних людей, учить більш толерантному ставленню, повазі до інших людей.

Безумовною перешкодою для навчання є архітектурні бар’єри.