Сторінка Медіа-урок

Україна увійшла у якісно нову епоху – епоху інформаційного суспільства. Сучасним дітям доводиться стикатися з постійно зростаючим потоком інформації, вони відчувають значні труднощі, коли їм необхідно проявити пошукові навички, самостійно критично оцінити отриману інформацію. Виникає потреба формування медіаінформаційної грамотності учнів.

Міністерство освіти і науки України рекомендує 17 лютого 2022 року провести урок медіаграмотності у закладах освіти.

У нашому закладі урок було проведено з учнями 9-х класів з метою визначення різниці між реальною подією та її відображенням у медіатексті, пояснення як медіатексти можуть впливати на аудиторію, уважно та критично читати медіатексти, включаючи різні розважальні й навчальні медіатексти, аналіз окремих компонентів тексту, їх впливу.

Виходячи із сучасної ситуації вчитель може запропонувати учням зробити порівняння й аналіз медіатекстів однакових і різних типів, наприклад: репортажі в різних газетах, на телебаченні, у системі Інтернет. Навчити відрізняти правду від брехні у потоці новин, формувати навички аналізу візуальних медіатекстів. Вправи спрямовані на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам.

Під час уроку учні шукали відповіді на такі питання:

-Чи справді фейк – скрізь?

-Як боротися з фейками?

-Як розпізнати фейк?

Важлива частина заняття – це робота з навчальними відео

Переглянувши відео на YouTube каналі «Як відрізнити правду від брехні: 5 простих кроків», учні самостійно зробили  аналіз уроку, та запропонували кілька  правил «Як захистити себе від непотрібної інформації»