Методичне об'єднання вчителів початкових класів

Вища   освіта 11
Середня спеціальна  освіта  1
Мають  категорії :
   - вищу 7
   -першу 2
   -другу
   -спеціаліст 3
Мають  звання :
 « Старший  учитель» 3
 «Вчитель -  методист» 3

Проблема методоб'єднання: "Удосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження  інноваційних педагогічних  технологій"

роботи МО вчителів початкового відділення

на 2021-2022 н.р.

Перше засідання (серпень)

Тема.  Особливості організації навчально – виховного процесу в початкових класах у 2021 – 2022 навчальному році. Модернізація початкової освіти – актуальна вимога сьогодення.

Форма проведення. Педагогічне коло

1.Аналіз роботи методоб’єднання вчителів початкових класів за 2021-2022 навчальний рік (Голова МО)

2.Обговорення плану роботи методоб’єднання на 2021-2022 навчальний рік (Члени методоб’єднання)

3.Опрацювання інструктивно-методичних матеріалів щодо  особливості організації освітнього процесу в початкових класах у 2021-2022 навчальному році;

4. Розгляд   інструкцій  щодо  ведення Класного  журналу  в  1- 4 класах   загальноосвітніх   навчальних  закладів

5. Аналіз   навчальних  програм, підручників, зошитів, посібників  для  початкової  школи. Календарне  планування  в  початкових  класах. Методичні   рекомендації   до   проведення  Першого   уроку-2022

6. Розроблення пам’ятки «Навчаю дистанційно»

Друге засідання (листопад)

Тема. Освітнє середовище як  чинник  розвитку  особистості учня

Форма проведення. Педагогічні гостини

1. Обмін досвідом «НУШ. Перші сходинки разом з учнями 4 класів»

«Світ чекає крилатих»

Вивчаємо Державний стандарт початкової освіти Планування навчальних видів діяльності для досягнення очікуваних результатів в мовно-літературній освітній галузі.. ( Голова МО)

2. Тренінг: «Нова Українська школа - нові стандарти освіти». Формувальне оцінювання учнів 1-4 класів

3. Майстер-клас «Ранкові  зустрічі»

4. «Адаптація першокласників до шкільного колективу». Результати моніторингу . ( Шкільний   психолог)

5.  Круглий стіл « Дистанційне навчання : платформи , інструменти, прийоми»

6.  Підготовка до тижня початкової школи. «До знань крокуйте разом з нами». Професійна майстерність учителів.

Третє засідання (січень)

Тема.   Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи

Форма проведення. Методичні посиденьки

1. Розбудовуючи Нову українську школу: теоретико-методологічні основи реалізації компетентнісного підходу в освіті в науково-педагогічному проєкті « Світ чекає крилатих».

2. Школа педагогічної майстерності «Інтеграція у навчанні молодших школярів»:

• Інтеграція навчальних предметів в початковій школі, як ефективна форма навчання  школярів;
  • Як розвивати критичне мислення в учнів за Нуш.

3. Обмін досвідом з питання «Нестандартні форми навчання на уроках в початковій школі». ( Члени МО )

4. Проведення  Тижня  початкової  школи. «До знань крокуйте разом з нами».

5. Про  роботу  з  обдарованими  дітьми ( участь учнів гімназії  у міських олімпіадах)

6.. Аукціон методичних ідей. Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики:

• Теоретичні основи інноваційних технологій в початковій школі;
  • Метод кейс-технологія;
  • Творчий розвиток та апробація кейс-методу на уроках;
  • Використання онлайн- тестів на уроках ( Члени МО )

Четверте засідання (березень)

Тема.  Інноваційні навчально-виховні технології, спрямовані на розвиток соціалізації учнів.

Форма проведення. Методичний  аукціон

1. Круглий стіл .Організаційно-педагогічні умови формування екологічної грамотності молодших школярів:

• Інтеграція змісту кількох навчальних предметів навколо природничої теми;
  • Інтегроване навчання: тематичний і діяльнісний підходи;
  • Розвиток пізнавальної активності молодших школярів на уроках природознавства;

2.Аукціон методичних ідей.

• Інтерактивні прийоми роботи на уроках природознавства:
  • Використання інтерактивних прийомів «Фішбоун» та «Кубик Блума»;

3.Особливості ДПА-2022 в школі I ступеня. Підготовка завдань до ДПА.

4. «День  відкритих  дверей»  для  майбутніх  першокласників

5. Творчі звіти вчителів, які атестуються.

П’яте засідання (травень)

Тема. .  Підсумки роботи методичного об’єднання вчителів початкових  класів за 2021 – 2022н. рік .

1. «Підведення  підсумків роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів . ( Голова МО)

2. Панорама ідей.  Складання перспективного плану роботи методоб’єднання вчителів початкових класів на 2022-2023 навчальний рік. (Члени МО)

3. Аналіз результатів контрольних зрізів знань учнів 1-4 класів та ДПА учнів 4-х класів, їх участі у шкільних, міських олімпіадах, Всеукраїнських та  міжнародних конкурсах і інтернет-олімпіада